Category Archives: Z życia szkoły

23Kwi/19

Uwaga! Informacja w sprawie trwającego strajku

Informuję, że w szkole na dzień dzisiejszy nadal trwa strajk nauczycieli. Od 24 kwietnia będą się odbywały zajęcia oddziału przedszkolnego A (jeśli będą dzieci z oddziału B, dołączą do grupy młodszej w głównym budynku szkoły) oraz funkcjonować będzie świetlica dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

Proszę o pozostawienie, jeśli jest taka możliwość, dzieci w domach. Osoby, które przyślą dzieci do szkoły proszone są o jak najszybszą informację telefoniczną do szkoły, aby zamówić odpowiednią ilość posiłków na stołówkę szkolną.

Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i wsparcie ze strony rodziców. W razie zmiany sytuacji niezwłocznie Państwa o tym poinformuję.

Rafał Kosowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy

07Kwi/19

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 r.  do odwołania zaplanowany jest strajk pracowników oświaty.

Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy opowiadają się za udziałem w strajku. W związku z powyższym zachodzi prawdopodobieństwo, że  od dnia 8 kwietnia 2019 r. do zakończenia strajku nie będą odbywały się zajęcia w szkole. W tych dniach szkoła nie zapewnia wyżywienia dla dzieci.

Zwracam się do Państwa z prośbą, jeśli jest to tylko możliwe, o pozostawienie w domach dzieci w dniu 8 i 9 kwietnia.

Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i wsparcie ze strony rodziców. W razie zmiany sytuacji niezwłocznie Państwa o tym poinformuję.

 

Rafał Kosowski

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy

02Kwi/19

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, autora takich baśni jak “Calineczka”, “Dziewczynka z zapałkami”, “Królowa Śniegu” czy “Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W naszej szkole w obchody tego dnia włączyły się panie: Agnieszka Kaźmierczak, Eliza Zalewska-Kryściak oraz Anida Rydlichowska, które przeczytały swoim uczniom jedną z baśni H. CH. Andersena „Słowik”. Pani Anida zapoznała też dzieci ze źródłem pochodzenia tego święta oraz jak jest ono obchodzone na całym świecie. Zajęcia zakończyły się oglądaniem i czytaniem książeczek z bajkami i baśniami z „Wystawki książek”.
Miejmy nadzieję, że ta mała iskierka krzewienia czytelnictwa rozjarzy się w wielki płomień pasji czytania.

Anida Rydlichowska

GALERIA

02Kwi/19

Lekcja przedsiębiorczości u Pierwszaków

Korytarzowa Wyprzedaż Zabawek – praktyczna lekcja przedsiębiorczości u Pierwszaków

Uczniowie klasy I  podczas minionego tygodnia  na zajęciach edukacyjnych poznawali znaczenie słowa ,, przedsiębiorczość ” i zastanawiali się, co można zrobić, żeby być przedsiębiorczym? Pomysłów było wiele. Zdecydowali wspólnie, jako mali przedsiębiorcy, że podejmą się zorganizowania Korytarzowej Wyprzedaży Zabawek.

Wykonali ogłoszenia i zawiesili je na holach szkolnych. Przynieśli z domu odświeżone, wyprane, czyściutkie zabawki, książki, gry i puzzle, pluszaki, z którymi bez ,,bólu serca” potrafili się rozstać. Posegregowali je wg kosztu zakupu: od 1zł do 5z i umieściły na regałach. Funkcję kasjerów otrzymali najlepsi klasowi matematycy. O godz.9²° na korytarzu szkolnym rozpoczął się kiermasz, na który przybyli zainteresowani uczniowie  z innych klas. Wszystko sprzedało się ,,na pniu”. Pierwszoklasiści zarobili 119.00 zł i zdali egzamin z przedsiębiorczości na szóstkę.

Zorganizowane przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Rady Rodziców SP im. Ludzi Morza w Kopnicy .

Alicja Antosik

GALERIA