Category Archives: Z życia szkoły

10Gru/18

Nocowanie w szkole

Nocka w szkole

Mimo bardzo aktywnego tygodnia, deszczowej pogody i możliwości spania w ciepłym łóżeczku nasi uczniowie w piątek, 7 grudnia postanowili przybyć do szkoły. Naładowani pozytywną energią, uzbrojeni w niezbędny sprzęt (podusie, kocyki oraz ciepłe kapcie) o godz. 20.00 przekroczyli jej próg. Najpierw wzięli udział w zajęciach przyrodniczych, socjoterapeutycznych oraz z j. angielskiego, które zostały przeprowadzone w ramach projektu „Rozwój edukacji w wiejskiej Gminie Darłowo”. Potem odbyły się turnieje: piłki nożnej, siatkówki, rzucanki oraz I Nocny Turniej „FIFA 15”. Choć rywalizacja była bardzo zacięta, na twarzach uczestników wciąż gościł uśmiech. Po rozgrywkach najbardziej zmęczeni mieli możliwość obejrzenia filmów przygodowych oraz fantastycznych, a ci, których ciągle rozpierała energia, śpiewali piosenki i wykonywali do nich bardzo skomplikowane układy choreograficzne.

GALERIA

10Gru/18

Wyjazd Mikołajkowy do Słupska – Schronisko dla zwierząt, kręgle i kino

WYJAZD MIKOŁAJKOWY

Dnia 06.12.2018 r. uczniowie klasy VI – VIII SP oraz III G wzięli udział w wycieczce do Słupska. Najpierw odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt, gdzie zostawili liczne prezenty – karmę, koce, kołdry, ręczniki, zabawki, smycze oraz legowiska, które zbierali w ramach akcji „Razem na Święta” organizowanej przez MEN.

Kolejnym punktem wycieczki była gra w kręgle. Tutaj rywalizowano o miano „Mikołajkowego Mistrza Kręglarza”. Potem uczniowie oraz nauczyciele spotkali Świętego Mikołaja i Śnieżynki. Gość z Laponii pochwalił ich za to, że przez cały rok byli bardzo grzeczni. W nagrodę pozwolił się sfotografować i powiedział, że prezenty będą „na mur beton”.

Na zakończenie wyjazdu młodzież udała się do Multikina na dwa seanse filmowe: „Robin Hood : Początek” oraz „ Fantastyczne zwierzęta : Zbrodnie Grindelwalda”.

Alina Kozłowska
Urszula Paszkiewicz
Monika Grodzka

GALERIA

08Gru/18

Mistrzostwa Gminy Darłowo w tenisa stołowego

Mistrzostwa Gminy Darłowo w tenisa stołowego

W dniu 6 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Społecznych w Dobiesławiu odbyły się Mistrzostwa Gminy Darłowo w tenisa stołowego. Uczestnicy rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców z klas 7, 8 Szkoły Podstawowej oraz 3 Gimnazjum. Był to bardzo udany turniej, w którym nasi uczniowie odnieśli zwycięstwo w kategorii chłopców. W mistrzostwach zwycięzcą został Igor Kosatka a piąte miejsce wywalczył Adam Moczybroda. W kategorii dziewcząt ósme miejsce zajęła Aleksandra Bartos a dziewiąte Marcelina Mularczyk.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

GALERIA